Spójrz Zdrowiu w Oczy

Spójrz Zdrowiu w Oczy

29.99

Czymże jest dla nas zdrowie? Jedni powiedzą, że czymś najważniejszym w naszym życiu. Drudzy, że jest to dar, którego nie da się kupić za żadne pieniądze świata. Jeszcze inni, że to coś tak ulotnego jak promyk słońca uchwycony w ponury jesienny dzień, na który nie mamy wpływu. Ze wszystkimi tymi odpowiedziami trudno byłoby się nie zgodzić, lecz aby zrozumieć i znaleźć dokładną odpowiedź na to pytanie trzeba spojrzeć na zdrowie w sposób holistyczny, a więc całościowy.

Organizm zbudowany jest z miliardów komórek, które aby mogły żyć i rozwijać się potrzebują niezbędnych substancji odżywczych. Tlen, woda, aminokwasy, tłuszcze, witaminy i minerały. To między innymi te substraty decydują o naszych możliwościach rozwojowych, zdrowotnych oraz o istnieniu na tej planecie. Wnioskując można rzec, iż jeśli będziemy oddychać, pić i jeść to nasze życie będzie długie i zapewne w dobrym zdrowiu. Niestety ten cały mechanizm działa nieco inaczej.

Owszem, powietrze jest niezbędne do życia. Ale w jaki sposób i jakim rodzajem powietrza oddychamy na co dzień? Jak nawadniamy organizm? W końcu jakim rodzajem pożywienia odżywiamy organizm? Odpowiedzi na te pytania postaram się przedstawić w tej publikacji. Wyjaśnię również, dlaczego zdrowie w obecnych czasach jest pewnym rodzajem sztuki, której trzeba się nauczyć. Sztuki, która jest bardzo wymagająca, której trzeba umieć spojrzeć w oczy, aby móc ją poznać i zrozumieć.

Sku:
MCB-009
Kategoria
Udostępnij

Spis treści

Wprowadzenie

Rozdział 1. Powietrze – mniej znaczy zdrowiej
1. Fizjologiczne aspekty oddychania
2. Głębokie oddychanie – błędne postrzeganie
3. Niedoceniany dwutlenek węgla
4. Otwórz nos, zamknij usta
5. Redukcja oddechu – efektywne dotlenienie
6. Ćwiczenia oddechowe

Rozdział 2. Odżywcze znaczenie pokarmu
1. Składniki odżywcze występujące w żywności
2. Niewiedza czy nieświadomość – szkodliwość glutenu i kazeiny
3. Cholesterolowa prawda
4. Homocysteina – problematyczny aminokwas

Rozdział 3. Aktywność fizyczna – fundament zdrowia
1. Kultura fizyczna w życiu człowieka
2. Aktywność fizyczna – korzyści dla zdrowia
3. Odmiany i rodzaje treningów
4. Najważniejsze zasady efektywnego treningu
5. Aktywność fizyczna dla każdego

Napisz do mnie na Messengerze